Zabiegi na dłonie

Zabiegi na dłonie w naszym gabinecie kosmetycznym to świetne uzupełnienie domowej pielęgnacji! W gabinecie kosmetycznym Bella Donna możesz skorzystać nie tylko z upiększającego manicure, ale także z zabiegów pielęgnacyjnych na dłonie i paznokcie, takich jak odmładzanie, peelingi chemiczne czy intensywnie nawilżające rytuały. Dłonie są Twoją wizytówką – warto o nie zadbać!

Klasyczny manicure krok po kroku?

Klasyczny manicure nie zajmuje wiele czasu. Poświęcając kilkanaście minut na opiekę nad paznokciem, sprawia aby błyszczał przez następne kilka tygodni. Pokażemy Ci jak w kilku prostych krokach wykonać idealny manicure.

 

Manicure jest dla kobiety czymś więcej niż klasycznym malowaniem paznokci. Manicure to sztuka pielęgnacji i stylizacji paznokci, której łatwo się nauczyć często praktykując. Potraktuj manicure jak odprężającą chwilę dla siebie. Regularnie piłuj paznokcie, wycinaj skórki i nawilżaj płytkę, a na zawsze pozbędziesz się problemu nieestetycznych dłoni. Na idealnie przygotowanej płytce paznokcia możesz położyć ulubiony lakier lub przyozdobić paznokcie modnymi aplikacjami.

Do zrobienia manicure w domu będziesz potrzebować:

  • zmywacza do paznokci,
  • papierowego pilnika do paznokci,
  • szklanego lub ceramicznego pilnika,
  • polerki do paznokci,
  • płynu do zmiękczania skórek (opcjonalnie),
  • drewnianego patyczka do odsuwania skórek,
  • ostrych cążek do wycinania skórek,
  • oliwki do paznokci/skórek,
  • bazy podkładowej pod lakier do paznokci,
  • lakieru do paznokci w wybranym kolorze, topu nawierzchniowego do pokrycia lakieru, ,,kropelki'' do szybszego wysychania lakieru (opcjonalnie), ulubionego kremu do rąk.

 

Krok pierwszy - usuwanie starego lakieru

Manicure rozpocznij od dokładnego zmycia starego lakieru z paznokci. Użyj do tego celu zmywacza bez acetonu, który delikatniej obchodzi się z płytką paznokcia. Jeśli lakier nie chce schodzić, możesz delikatnie wypolerować płytkę specjalną ''kostką'' z powierzchnią ścierająca.

Krok drugi - piłowanie paznokci

Skróć płytkę paznokcia piłując ją papierowym pilnikiem. Piłuj również boki paznokcia, aby optycznie wydłużyć płytkę. Następnie szklanym lub ceramicznym pilnikiem zamknij płytkę paznokcia - piłuj delikatnie, aby pozbyć się zadartych części płytki i wygładzić ją. Na koniec użyj specjalnej polerki.

 

Krok trzeci - wycinanie skórek

Przygotuj skórki do wycięcia. W tym celu posmaruj paznokcie płynem zmiękczającym do skórek lub przez kilka minut mocz dłonie w letniej wodzie z dodatkiem oliwki. Następnie odsuwaj skórki delikatnie drewnianym patyczkiem i usuń ich nadmiar wycinając ostrymi cążkami. Nie wycinaj zbyt głęboko, bo grozi to uszkodzeniem skóry i macierzy paznokcia. Po wycięciu skórek posmaruj paznokcie oliwką - pamiętaj jedynie, aby umyć ręce przed malowaniem.

 

Krok czwarty - malowanie paznokci

Przed rozpoczęciem malowania paznokci pamiętaj, aby dokładnie odtłuścić płytkę paznokcia. W tym celu przemyj paznokcie wacikiem nasączonym odrobiną zmywacza lub specjalnego odtłuszczacza. Następnie nałóż na paznokcie bazę pod lakier. Na koniec nałóż lakier do paznokci w wybranym kolorze. Połóż drugą warstwę lakieru, aby ujednolicić kolor. Na pomalowane paznokcie nałóż dodatkowo top nawierzchniowy, który utwardzi lakier i doda paznokciom blasku.

Stosujemy marki

Zabiegi na dłonie i manicure wykonujemy na znanych firmowych kremach oraz kosmetykach