Depilacja watą cukrową

Każdy rodzaj depilacji zawodzi? Wypróbuj depilację pastą cukrową.

Depilacja pastą cukrową znana była już setki lat temu. W ten sposób owłosienie usuwały kobiety na Bliskim Wschodzie.
Dzisiaj kobiety coraz częściej sięgają po tę metodę. Dlaczego? Jest skuteczna i bezpieczna.

Znana wieku temu mikstura do depilacji zawierała głównie roztopiony cukier, czyli karmel. Dzisiaj pasta cukrowa prócz cukru zawiera także sok z cytryny i zioła łagodzące. Depilowane za pomocą niej nogi są gładkie aż do 3 tygodni. A sam zabieg nie jest tak bolesny jak w przypadku depilacji woskiem.

Jak działa depilacja pastą cukrową:

Pasta cukrowa przykleja się wyłącznie do włosków, dlatego nie podrażnia samej skóry. Dzięki temu ta metoda polecana jest alergikom i osobom o naczynkowej skórze. Warto pamiętać, aby pastę nakładać pod włos, a zrywać z włosem. W ten sposób zmniejszamy ryzyko wystąpienia ewentualnych podrażnień.

Metody depilacji pastą cukrową:

Na ciepło. Miseczkę z pastą umieszczamy w gorącej kąpieli wodnej. Gdy pasta się rozpuści, nakładamy ją drewnianą lub plastikową szpatułką na wybrane fragmenty ciała. Następnie przyklejamy do niej pasek materiału, delikatnie dociskamy i zrywamy energicznym ruchem.

Na zimno.
Odrywamy kawałek pasty z folii lub nabieramy trochę z pudełka. Rozgniatamy w dłoniach do momentu aż zacznie się kleić. Następnie rozciągamy ją na skórze do ok. 4-centymetrowej warstwy. Później energicznie ją odrywamy. Można użyć tego samego kawałka pasty na kolejnym fragmencie skóry. Ten sposób jest bardzo wydajny – jedna kulka pasty cukrowej wystarcza na wydepilowanie całej łydki.

Na ciepło.
Miseczkę z pastą umieszczamy w gorącej kąpieli wodnej. Gdy pasta się rozpuści, nakładamy ją drewnianą lub plastikową szpatułką na wybrane fragmenty ciała. Następnie przyklejamy do niej pasek materiału, delikatnie dociskamy i zrywamy energicznym ruchem.

Zalety depilacji pastą cukrową:

 – trwałe efekty – skóra gładka nawet do 3 tygodni
 – bezpieczna dla skóry – nie podrażnia jej
 – możną ją przeprowadzić nawet wtedy, kiedy włoski są bardzo krótkie
– depilacja przy użyciu całkowicie naturalnych składników
 – włosy odrastają wolniej, są cieńsze i bardziej miękkie. Stosując depilację pastą cukrową regularnie można pozbyć
    się owłosienia raz na zawsze
 – można ją wykonać w domu

Wady depilacji pastą cukrową:
 – zawarty w paście cukrowej sok z cytryny może rozjaśniać skórę
 – sprawdza się na mniejszych fragmentach skóry – w przypadku bikini czy wąsika. 
 – depilacja łydek czy rąk może być bolesna i zajmuje dużo czasu
 – depilując ciało pastą cukrową na ciepło można się poparzyć
 – rozrabianie pasty cukrowej jest uciążliwe i trudne – trzeba odpowiednio dobrać proporcje

Jak dbać o skórę po depilacji pastą cukrową:
Po niemal każdej depilacji warto nawilżyć skórę kremem nawilżającym, przetrzeć delikatnym tonikiem lub oliwką. Nawilży skórę i złagodzi podrażnienia.

Depilacja pastą cukrową na zimno

Na zimno. Odrywamy kawałek pasty z folii lub nabieramy trochę z pudełka. Rozgniatamy w dłoniach do momentu aż zacznie się kleić. Następnie rozciągamy ją na skórze do ok. 4-centymetrowej warstwy. Później energicznie ją odrywamy. Można użyć tego samego kawałka pasty na kolejnym fragmencie skóry. Ten sposób jest bardzo wydajny – jedna kulka pasty cukrowej wystarcza na wydepilowanie całej łydki.

Depilacja pastą cukrową na gorąco

Na ciepło. Miseczkę z pastą umieszczamy w gorącej kąpieli wodnej. Gdy pasta się rozpuści, nakładamy ją drewnianą lub plastikową szpatułką na wybrane fragmenty ciała. Następnie przyklejamy do niej pasek materiału, delikatnie dociskamy i zrywamy energicznym ruchem.